Jump to content

 •     

Photo

[Polski] [Pa] Zza Kulis - Kapitan I Dowódca

kapitan dowódca commander MU MUDO. PA Pomarańczowa Alternatywa kulisy

 • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 15 August 2013 - 10:14 AM

Kapitan (captain)
Kapitanowie będący liderami poszczególnych regimentów w danej bojówce, wybierani są w wyborach odbywających się 15 dnia każdego miesiąca - zgłaszać się można dzień wcześniej, tj. 14:
2012121415h5513.png
 

Jednakże są pewne wymogi odnośnie kandydatów - musisz być członkiem bojówki minimum 2 dni i być w randze kapitana (Captain - ranga widoczna jest w twoim profilu). Kandydat nie może głosować sam na siebie. W dniu wyborów na stronie Military Unit (MU), pojawi się następujący baner:
2012121415h5644.png
 

Gdy już jesteś kapitanem, to po wejściu na stronę bojówki możesz dokonać wyboru bitwy, za udział w której będą zliczane kille do DO, czyli codziennego rozkazu zabicia 25 przeciwników - jednego dnia możesz dokonać 5 zmian.
2012121415h5053.png
 

Po kliknięciu na Change order wybierasz bitwę, a na koniec akceptujesz wybór przez Set order (screeny "krok po kroku"):
2012121213h4610.png
 
2012121416h0913.png
 
2012121416h0944.png
 
Ponadto kapitan po przejściu na stronę regimentu z listą członków, może usunąć konkretnego gracza z regimentu, o ile jest on członkiem MU od 2 dni.
2012121416h1130.png

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


#2 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 15 August 2013 - 10:15 AM

Dowódca (commander)
Są dwa sposoby na zostanie dowódcą bojówki: (1) założenie własnego MU, co kosztuje 40 golda i jest dostępne dla osób z rangą Commander i co najmniej 20 levelem, (2) wyznaczenie na dowódcę przez poprzednika. W przeciwieństwie do kapitana, który ma władzę tylko w obrębie swojego regimentu, dowódca wpływa na bojówkę jako całość.
Pierwszym panelem jest widoczny i dostępny dla wszystkich panel do wpłat pieniędzy na konto bojówki. Pieniądze nie mogą być w bezpośredni sposób wypłacane, jedyną możliwością jest rozdysponowanie ich za pomocą rozkazów bojowych (combat orders).
fr0.png
 

I właśnie tego dotyczy kolejny panel:
9kvt.png
 
Dowódca może zdecydować dla jakiej dywizji, dla graczy z jakim obywatelstwem i z jakiej bojówki wydać rozkaz. Oczywiście decyduje również o wyborze bitwy oraz konkretnej strony. Na koniec podejmuje decyzję o przeliczniku – wpisuje kwotę wypłacaną graczowi za każde 1 000 000 damage’u, obrażeń, przy czym cząstka kwoty jest dawana za cząstkę zadanych obrażeń, tj. każdy kill jest opłacany. Na każdy rozkaz przeznacza się określony budżet, z którego pieniądze będą transferowane do graczy walczących po zaakceptowaniu rozkazu bojowego na polu bitwy – rozkaz automatycznie dezaktywuje się po przekroczeniu ustalonej maksymalnej wartości transferu (wartość muru w bitwie).

W zakładce wszystkie rozkazy bojowe można je edytować – konkretniej budżet i przelicznik – oraz wycofać bądź zapauzować dany rozkaz:
5ol5.png
 
Po wszystkim gracze spełniający określone wcześniej warunki będą mogli przy właściwej wysokości muru zaznaczyć na polu bitwy rozkaz i w zamian za walkę otrzymywać na bieżąco pieniądze.

W następnym panelu dowódca może decydować o zadaniu dla rekrutów, które muszą wykonać, by stać sią członkami bojówki. Wybór sprowadza się do wyboru polityki dostępu oraz rangi:
tbeu.png
 
Są trzy możliwości w przypadku dostępu:
- otwarty dostęp
- ograniczony dostęp
- tylko na zaproszenie
 

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


#3 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 15 August 2013 - 10:16 AM

ciąg dalszy:

 

Kolejną opcją jest wybór bitew do DO, który odbywa się tak samo, jak przy wyżej omówionym kapitanie – wybór spośród dostępnych bitew konkretnej (maksymalnie 5 zmian dla jednego dowódcy na dzień). Ostatnio dodana bitwa będzie widoczna dla członków bojówki na głównej stronie erepa, ale walka we wszystkich dodanych wcześniej również będzie liczona do DO, czyli rozkazu dnia (zabicie 25 przeciwników). Właśnie dlatego, że zmiana rozkazu nie powoduje zamiany a akumulację bitew do DO w bojówkach gracze „wymieniają się”, by dodać jak najwięcej bitew, w których walka jest zaliczana do wykonania dziennego rozkazu (poniżej więcej na ten temat).

Różnicą z funkcją kapitana jest to, że rozkaz obowiązuje całą bojówkę (o ile kapitan nie ustawił rozkazu) a nie wyłącznie jeden regiment. Przy czym należy zwrócić uwagę, że rozkaz kapitana nadpisuje rozkaz dowódcy w danym regimencie. Ponadto, dowódca ustala priorytety bitwy, co sprowadza się do wyboru kraju i jednej z opcji: "walka dla" lub "walka przeciwko". Priorytety te służą do generowania DO, gdy na przykład nie ma rozkazów oraz ustawiają bitwę jako rozkaz po zmianie dnia (daychange).
sy23.png
 
Ponadto dowódca może zmienić opis bojówki, jej logo i nazwę (to kosztuje 2 gold).
2012121213h5050.png

Również na listach członków dowódca ma nieco większe prawa niż kapitan, chociażby nie jest ograniczony do jednego regimentu przy usuwaniu graczy z bojówki. Może także wyznaczyć do dwóch 2-ich dowódców oraz nowego dowódcę, co jest równoważne rezygnacji z pełnionej funkcji – opcja wykorzystywana codziennie do ustalania jak największej liczby bitew liczonych do DO.
2012121213h5209.png

Jedynie dowódca może tworzyć zielone shouty z np. rozkazami – wystarczy napisać na tablicy bojówki, a automatycznie wyjdzie coś takiego:
 2012121417h0633.png
 

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: kapitan, dowódca, commander, MU, MUDO., PA, Pomarańczowa Alternatywa, kulisy

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users