Jump to content

 •     

Photo

[Polski] [Pa] Zza Kulis - Prezydent (Cp)

prezydent CP medale PA osiągnięcia Pomarańczowa Alternatywa NE Natural Enemy

 • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 15 August 2013 - 10:21 AM

Jak zostać prezydentem?
- trzeba mieć co najmniej 18 level
- trzeba być członkiem partii
- trzeba otrzymać poparcie od prezesa partii
- i najważniejsze, trzeba wygrać wybory

Wybory odbywają się każdego 5 dnia miesiąca i startuje w nich 5 kandydatów.

Bycie prezydentem to nie tylko 5 golda i medalik, ale masa obowiązków, które wymagają poświęcenia wielu godzin w ciągu dnia. Bowiem głównym zajęciem, nie jest to, co zobaczycie poniżej na screenach, a sporo rozmów na IRCu, których zwieńczeniem są kliknięcia w mechanice gry.

Poniżej widok istotnego panelu prezydenckiego, który jest w wielu sprawach tym "startowym" - może zmienić najważniejszą bitwę dnia na inną, zaproponować ustawę kongresowi, wybrać lub zmienić osoby na stanowiska rządowe (premier, minister edukacji narodowej, minister spraw zagranicznych, minister obrony i minister finansów), zobaczyć, nad jakimi ustawami pracowano w kongresie.

2013012317h5655.png

CP może zdecydować, która z toczących sie bitew będzie tą najważniejszą, sugerując tym samym, że militarne siły graczy powinny skupić się w walce o dany region.

toooj.jpg

Omówienie ustaw dostępnych dla prezydenta

Z tego miejsca prezydent może zaproponować kongresowi ustawę do przegłosowania, przy czym jedyną "wspólną" inicjatywą może być propozycja NE, pozostałe opcje są dostępne wyłącznie prezydentowi.

2013012318h0646.png

Message to new citizens - tu tworzy się wiadomość powitalną, którą otrzymują wszyscy nowi gracze wybierający dane obywatelstwo.

2013012318h0722.png

Buy buildings - z tego miejsca prezydent może zakupić budynki niedostępne dla graczy, przeznaczone dla państwa jako całości (względnie regionu), takie jak szpitale, które postawione w jakimś regionie dają możliwość regeneracji pewnej ilości energii walczącym w toczącej się tam bitwie lub systemy obronne, dające dodatkowe influence na początku bitwy – obecnie już oba rodzaje budynków nie mogą być produkowane.

2013012318h0912.png

Alliance - sojusz pomiędzy dwoma krajami, zwany czasami w skrócie MPP (Mutual Protection Pact). Jeśli, któraś ze stron zaatakuje inne państwo lub zostanie zaatakowana, to obywatele drugiej strony mogą walczyć w tej wojnie (bitwie) bez konieczności przenoszenia się do tego regionu. By MPP zaistniało konieczna jest zgoda kongresmenów w obu państwach, koszt to 10 000 jednostek lokalnej waluty dla każdego kraju oddzielnie. Sojusz wygasa po 30 dniach, lecz może zostać przedłużony o kolejne 30 dni o ile kongresmeni zaakceptują propozycją prezydenta, przed wygaśnięciem obecnie trwającego MPP. Jeśli sojusznik zaatakuje innego, wspólnego dla obu państw sojusznika, to nasze MPP z atakującym jest automatycznie anulowane.

2013012318h1147.png

Warto tu nadmienić o istnieniu czegoś takiego, jak NAP, czyli pakt o nieagresji. Jest on podpisywany przez dwa państwa, na wypracowanych i uzgodnionych warunkach, nie może być przegłosowany w kongresie, ponieważ mechanika gry nie przewiduje takiego rozwiązania. Głównym celem NAPu jest zaprzestanie działań wojennym pomiędzy krajami.

Declare war - propozycja wypowiedzenia wojny wskazanemu państwu - możliwe tylko wtedy, gdy państwa posiadają wspólną granicę. Po zaakceptowaniu w kongresie, kraj deklarujący ma 24 godziny na zaatakowanie wybranego regionu, jeśli tego nie zrobi, to po upływie wspomnianego czasu inicjatywę przejmuje druga strona. Jest to bardzo drogi sposób wypowiedzenia wojny, koszt liczony jest w następujący sposób: 200 gold + 10% * liczba obywateli z co najmniej 5 levelem w kraju atakującym, dlatego jest to nieużywana w zasadzie opcja.

2013012318h1228.png
 

 

ciąg dalszy niżej...


7i5x.png


#2 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 15 August 2013 - 10:22 AM

Airstrike - naloty mogą być przeprowadzane tylko na kraje, z którymi nie mamy granic, lecz tam metoda deklaracji wojny również jest droga, koszt jest widoczny dla każdego obywatela tu. Każdy gracz powyżej 25 lvl może wnieść wkład w postaci chlebka i pieniędzy. Polska nigdy nie skorzystała z tego rozwiązania, z udanych prób można wymienić przypadek Chorwacji, która "przeniosła się" do Indii.

2013012318h1312.png

Trade embargoes – embargo handlowe, czyli całkowity zakaz prowadzenia handlu pomiędzy krajami z wykorzystaniem licencji eksportowych. Trwa 30 dni (z możliwością przedłużenia), ponadto jest ustanawiane automatycznie w momencie wypowiedzenia wojny.

2013012318h1342.png

Natural enemy – deklarowanie wojny poprzez wybór naturalnego wroga (NE) jest najczęstszą metodą wypowiedzenia wojny, z dwóch powodów: (1) otwierana jest darmowa wojna, (2) obywatele dostają +10% do zadawanych obrażeń w walce przeciwko NE. Z taką propozycją może wyjść prezydent i kongresmenowi, zaakceptowane NE trwa przez 7 dni lub do zakończenia wojny. Poniżej screen, gdy naszym NE jest Rumunia:

2013012318h1412.png

Tu natomiast wybieranie regionu do zaatakowaniu oraz dotychczasowy przebieg wojny:

2013012318h1449.png

2013012318h1628.png

Propose peace – traktat pokojowy jest używany do zakończenia wojny, prezydent może, nie musi, zażądać od przeciwnika pewnej sumy golda.
 

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: prezydent, CP, medale, PA, osiągnięcia, Pomarańczowa Alternatywa, NE, Natural Enemy

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users