Jump to content

  •     

Photo

[Albanian/shqip] Guerrilla Fight - Ndertimi I Ushtarit Tënd


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 cLaw 94

cLaw 94

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 posts
  • LocationRepublic of Kosovo

Posted 16 August 2013 - 03:37 PM

GUERRILLA FIGHT - Ndertimi i Ushtarit tënd
 
Qellimi i kesaj teme eshte tu tregohet njerzve se si te ndertohet ushtari juaj ne menyre efektive.
 
Shembull: Nese je armatosur rende, me nje snajper, duke gjuajtur nga nje distance e larget, sigurisht do te daleshhuq shume.
 
Ketu i keni disa shembuj bazik per te cilet kam njohuri dhe do te ndihmojne ty se si te luftosh dhe ndertosh ushtarin tend:
 
Shleperi: Ushtar i armatosur rende. 
Pajisjet: Helmeta(helmet), Kevlari(Panciri),Qizme(Boots). 
Armet e zgjedhura: Pushka e Gjahut(Shotguns), Granata dore(Grenades). 
Distanca: Afer(Close).
Strategjia: Nuk do te hargjoja kohe duke iu shmangur(dodging) zjarrit te armikut me kete bishe Pushken e Gjahut. Afrohu dhe ZJARR, ZJARR, ZJARR! 
Kercenim: Vetetimat dhe Shleperat tjere. 
 
Vetëtima: Ushtar i armatosur mesatarisht.
Pajisjet: Helmeta, çizmet.
Armet e zgjedhura: Pushka ER15 Storm ose M3R Storm Precision (ER15 Storm Rifle&M3R Storm Precision Rifle), Pistoletë(Pistol). 
Distanca: Mesatare, Afer.
Strategjia: Nje mix i zjarrit dhe shmangies ne distance mesatare ose te afert duhet te jete strategjia kryesore e jotja qe ta mundesh kundershtarin. 
Kercenim: Vetetimat e tjere dhe Snajperet.
 
Snajper: Ushtar i armatosur lehte.
Pajisjet: Helmet.
Armet e zgjedhura: Snajperke(Sniper Rifle). 
Distanca: Larg.
Strategjia: Leviz sa me larg kundershtarit qe eshte e mundur. Gjuaj nga distanca. Largesia mes teje dhe kundershtarit punon ne menyre te mrekullueshme si shmangie. 
Kercenim: Shleperet, Vetetimat, dhe Snajperet e tjere.
 
***
 
Shenim Personal: Jam i ri ne kete format, sikurse ju shimica. Por nga eksperienca e kaluar nga ne, ne lojra tjera first person shooter besoj qe shume gjera i kemi te qarta dhe demin qe ato bejne.
 
Une vera re se shansi juaj per sukses vendoset nga lloji i pajisjeve qe bart dhe se si i perdor ato ne duel.
 
Akoma, kjo gje eshte e re per ne. Ne jemi pioner kur vie deri te ky sistem. Keshtu qe une i rekomandoj SHUME secilit te eksperimentoj me kete sistem(perdori keshillat e mia pak). Ndaje eksperiencen me ne ashtu qe edhe ne te jemi te forte ne fushen e dyluftimit.  
 
Nese kam harruar diqka me njoftoni. Do ta permirsoj menjeher.

  • Endritt Zekka likes this

nm83.png





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users