Jump to content

  •     

Photo

[Pl] [Pa] Zdobywamy Medale! Kongresmen (Cm)

Kongresmen Congress Member medale osiągnięcia PA Pomarańczowa Alternatywa wybory

  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 posts

Posted 12 August 2013 - 09:44 AM

Congress Member – Kongresmen – CM
lmf.png
Cel: Wygrać wybory do kongresu.

Na początek niezbędne rzeczy, które muszą być spełnione, byś miał szansę na zostanie kongresmenem, musisz:
- mieć co najmniej 15 level
- być członkiem partii top5 (przynajmniej formalnie)
- zgłosić się w mechanice gry w dniach 16-23 danego miesiąca na listę kandydatów w partii będącej w top5

Zgłoszenie swej kandydatury jest możliwe tylko między 16-tym a 23-im dniem każdego miesiąca na stronie partii: Społeczność-->Moja partia. Polega ono na kliknięciu na Run for congress/Startuj do kongresu, przeczytaniu zasad, ewentualnym wklejeniu linku do swej prezentacji (np. w pokazywarce) i ostatecznym zaakceptowaniu, czyli klikamy na Agree/Zatwierdź.  
4nxf.png
s2h.png
kn7w.png

W czasie zgłoszeniowym możesz zrezygnować z kandydowania lub dokonać edycji w swojej prezentacji:
08jh.png
24-go dnia prezesi partii decydują o ostatecznym kształcie listy kandydatów. Im wyższą zajmiesz pozycję, tym większe prawdopodobieństwo na zostanie kongresmenem. By mieć szanse na dobre miejsce, należy przede wszystkim być aktywnym członkiem swojej partii. Ponadto, większość ugrupowań politycznych w erepie, wymaga wcześniejszego zgłoszenia się w prawyborach na wewnętrznym forum itp. - na podstawie tych zgłoszeń jest tworzona lista. Ci, którzy zgłosili się tylko w mechanice są zazwyczaj przesuwani na odległe pozycje na liście, nie dające szansy na wejście do kongresu.

Listy mogą być tworzone tylko przez partie będące w top5, jednak w rzeczywistości nie musisz być ich członkiem, by znaleźć się na liście kandydatów. Przed wyborami mniejsze partie negocjują z dużymi w celu uzyskania miejsca na ich liście w zamian za dyscyplinę partyjną i poparcie. Zazwyczaj wyznaczana jest jedna, dwie osoby, które w mechanice zmieniają partię i zgłaszają się do wyborów.

Wybory odbywają się 25-go dnia każdego miesiąca, a wyniki są weryfikowane i publikowane w dniu kolejnym. Jeśli uda ci się zostać kongresmenem, otrzymasz stosowne powiadomienie oraz dostęp do paneli administracyjnych:
8jke.png
Tego samego dnia powinieneś dostać PM-kę (prywatną wiadomość) od Marszałka Seniora z informacjami, jak uzyskać dostęp do tematów przeznaczonych tylko dla kongresmenów na tym forum oraz kanału kongresowego na IRCu. Polega to na wypełnieniu formularza,  gdzie podajesz nick z erepa i z forum, link do profilu oraz nick pod jakim masz auth w sieci Quakenet (więcej tutaj). W ciągu kilku-kilkudziesięciu godzin będziesz już pełnoprawnym kongresmenem.  Więcej o możliwościach i obowiązkach konga przeczytasz tutaj.
 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


Edited by Palahniuk, 12 August 2013 - 09:47 AM.

7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: Kongresmen, Congress Member, medale, osiągnięcia, PA, Pomarańczowa Alternatywa, wybory

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users