Jump to content

  •     

Photo

[Pl] [Pa] Zdobywamy Medale! Prezydent (Cp)

prezydentCP PA medale osiągnięcia Pomarańczowa Alternatywa wybory

  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 posts

Posted 12 August 2013 - 09:53 AM


Country President  - Prezydent – CP

cppasek.png
Cel: Wygrać wybory prezydenckie

Na początek wymogi czysto formalne, które musisz spełnić, by móc startować w wyborach:
- minimum 18 level
- członkostwo w partii
- poparcie przez któregoś prezydenta z partii top5

Podkreślam, że w przypadku CP nie ty zgłaszasz się w mechanice, lecz zostajesz zgłoszony przez PP którejś z partii z topki (niekoniecznie jednej). Aczkolwiek by spotkał cię taki zaszczyt, powinieneś wyrazić chęć startu odpowiednio wcześniej. Wybory prezydenckie odbywają się zawsze 5-ego dnia każdego miesiąca, a niezbędne przygotowania (pisanie prezentacji, stawianie celów do wykonania, "zamysł" na kadencję, zbieranie członków rządu) często zaczyna się tuż po wyborach kongresowych, czyli po 25-tym, ale nie jest niczym nadzwyczajnym robienie tego znacznie wcześniej. Ponadto, by zwiększyć swoje szanse, kandydaci na CP starają się uzyskać poparcie jak największej liczby partii, zazwyczaj odbywa się to przez rozmowy na IRCu. Po rozmowach zakończonych sukcesem i otrzymaniu poparcia w mechanice dostaniesz stosowny komunikat o podobnej treści: The President of Pomaranczowa Alternatywa has decided to support you for the next country Presidential elections.

Jednak samo posiadanie programu może nie starczyć na przekonanie wielu PP, a tym bardziej nie gwarantuje zwycięstwa. By mieć realne szanse na to, potrzebna jest rozpoznawalność w erepie, posiadanie doświadczenia w szeroko rozumianej polityce oraz bardzo dobra znajomość mechaniki gry. Aktywne członkostwo w partii z pewnością nie zaszkodzi, lecz w większości przypadków najefektywniejsze jest pełnienie wcześniej funkcji rządowych. Ot, przykładowa „kariera”: staż w Ministerstwie Obrony Narodowej --> awans na wiceministra --> MON (minister) -->  CP (kilka miesięcy aktywności i voilà!). Oczywiście jest to znaczne uproszczenie, ale pokazujące istotę zwiększania prawdopodobieństwa objęcia stanowiska CP.

Dobry prezydent powinien:
- znać bardzo dobrze język angielski – dyplomacja, prowadzenie wszelkiego rodzaju negocjacji, udział w międzynarodowych spotkaniach itp.
- mieć dużo wolnego czasu – podobnież 10-12 godzin dziennie powinno wystarczyć…
- dobrze znać mechanikę gry i wszelkie jej niuanse
- na bieżąco komunikować się ze społeczeństwem (np. shouty, gazeta RR)
- nie uważać się za alfę i omegę

Jeśli jakimś cudem zostaniesz prezydentem, otrzymasz taki komunikat:
cpalert.png
Możliwość prezydenta zostały omówione we wcześniejszym artykule: http://pokazywarka.pl/5ebvt8/

cpmedal.png

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: prezydentCP, PA, medale, osiągnięcia, Pomarańczowa Alternatywa, wybory

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users