Jump to content

  •     

Photo

[Pl] [Pa] Zdobywamy Medale! Bohater Bitwy (Bh)

Bohater Bitwy BH PA medale osiągnięcia Pomarańczowa Alternatywa battle watcher bazuki

  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 posts

Posted 12 August 2013 - 10:02 AM

Battle Hero - Bohater Bitwy - BH
pasekbh.png
Cel: zadać jak największą ilość obrażeń w bitwie (rundzie, mini)

Czym bić?
Do rozważenia są tylko dwa rodzaje broni - tanki Q7 oraz bazuki, pozostałe są nieopłacalne.
 
Bazuki składa się z 5 części zdobywanych losowo na polu bitwy oraz za wykonanie codziennego rozkazu zabicia 25 przeciwników (więcej tutaj - samej broni ani elementów składowych nie można kupować i/lub sprzedawać).  Bazuki można użyć 3 razy z czego każdy hit wynosi 10 000 i zabija przeciwnika, czyli z jednej bazuki zabijesz 3 wrogów i zadasz 30 000 punktów obrażeń.
Czasami w ramach wykonanej misji lub promocji, otrzymasz booster, który automatycznie daje dodatkowe influ twojej bazuce - od 20 000 w pierwszej dywizji do 50 000 w czwartej.

Zbieraj części, a następnie składaj je w magazynie w bazukę, jednakże rób to, gdy będziesz mógł złożyć kilkanaście bazuk. UWAGA! Możliwość złożenia bazuki jest dostępna dla graczy posiadających co najmniej 150 punktów siły.

2013021220h2731.png

Do walki o medal używaj ponadto tanków q7. Możesz je kupić na rynku, ale by zmniejszyć swoje wydatki powinieneś wykorzystać broń, którą młodym graczom dostarczają fundacje. Zgłoś się do kilku z nich jednocześnie, a otrzymasz darmowe chlebki, broń; niektóre wymagają codziennego wypełniania formularzy by móc skorzystać z pomocy – listę fundacji znajdziesz tutaj

W grze występują jeszcze rakiety (można je produkować, ale to zły pomysł ze względu na bardzo wysokie koszty) oraz broń masowego rażenia – do zdobycia za wykonanie misji, w czasie promocji itp. Jeśli masz którąś z nich, śmiało jej używaj.


Gdzie bić?
Najłatwiej jest zdobyć medal BH w powstaniach (bitwy z symbolem zaciśniętej pięści), ponieważ wtedy w walkach uczestniczą głównie obywatele państwa wzniecającego powstanie i obrońcy, gracze z sojuszniczych krajów nie mogą brać bezpośrednio w nich udziału (muszą przeprowadzić się, co kosztuje) – po prostu jest mniejsza konkurencja.
Dosyć często bitwy, gdzie stroną jest Polska, wymagają zadania większej liczby obrażeń pozwalającej na medal. To jest wada, korzyścią natomiast jest wykonywanie jednocześnie czynności niezbędnych do zdobycia medalu Prawdziwy Patriota. Inną opcją jest wylot do innego kraju (zazwyczaj takiego, którego obywatele akurat w danym czasie śpią -> różnice w czasie). By zmienić lokalizację, klinkij na swój avatar, a następnie na „zmień”:

2013022619h0302.png

Możesz również wybrać bitwę a przy próbie walki pojawi się okno informacją jak na poniższym screenie, po której akceptacji, będziesz mógł wybrać konkretny region, jeśli to możliwe wybierz ten o najniższym koszcie.

2013022619h0609.png

Unikaj ważnych bitew, objawia się to zazwyczaj bardzo wyrównaną walką, obie strony mają podobne zdobycze punktowe, tj.:

2013022619h3700.png

Przede wszystkim, patrz na Battle Watcher ile obrażeń jest potrzebne do zdobycia medalu BH w twojej dywizji we wszystkich trwających aktualnie bitwach, wybierz: Heroes->BH 1st division jeśli jesteś w pierwszej dywizji. Bitwy są posegregowane rosnąco względem zadanych obrażeń – korzystaj z tego w czasie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru bitwy. Ponadto możesz to obserwować przed próbą wbicia medalu, by wiedzieć jak dużo obrażeń musisz zadać by zdobyć medal BH.


Ile obrażeń mogę zadać?
Tu natomiast użyj tego narzędzia: Tools for eRepublik, a konkretniej BH CH calculator (na dole strony można zmienić język na polski). Następnie wpisujesz swój nick (lub id, czyli numer z adresu twojego profilu) i klikasz na pobierz dane, zostaną pobrane informacje m.in. o twojej sile i randze wojskowej.

2013022620h0328.png

Kolejnym krokiem jest wpisanie liczby posiadanych batonów, energii oraz broni. Liczba 54 oznacza, że zostało ci jeszcze trochę niewykorzystanej energii, więc możesz uderzyć tyle ile wynosi ta liczba, np. wykorzystaj dodatkowe 5 tanków q7. Pole na żółtym tle, pokazuje ile obrażeń możesz zadać, skonfrontuj to z danymi z Battle Watchera, a dowiesz się czy masz szansę na medal BH.


Kiedy bić?
Są dwie opcje dotyczące wybrania momentu walki w danej bitwie:
1.    Bicie od samego początku – wbijasz większość dostępnych obrażeń na jak najwcześniejszym etapie bitwy (początkowe minuty) a następnie kontrolujesz sytuację, czy nikt nie stara się ciebie przebić – warto mieć niewykorzystaną energię i broń by w razie potrzeby odeprzeć atak. Czasami kilka „strzałów” o charakterze informacyjnym czy prywatna wiadomość może pomoc w takiej sytuacji.
2.    Bicie w samej końcówce – wiesz już ile obrażeń zadał przeciwnik, wiesz na ile ciebie stać. Gdy bitwa ma się już za chwilę skończyć, ty wbijasz szybko wszystko co masz i modlisz się, żeby przeciwnicy nie zdążyli lub nie byli w stanie cię przebić. Każda bitwa kończy się, gdy twoja dywizja zdobędzie 1800 punktów dominacji, jeśli walka jest jednostronna to bitwa trwa 1:30 – przed tym czasem musisz zadać obrażenia. Najdłużej bitwa może trwać 2 godziny i im bliżej tego czasu, tym szybciej zdobywa się punkty, co wprowadza sporą dawkę niepewności przy stosowaniu tej strategii.

 
Oprócz tego, że to nieelegancka opcja, podkradać komuś medal (w eRepublik istnieje niepisane prawo, że należy bić od początku bitwy, a nie na sam koniec – z przestrzeganiem tego bywa oczywiście różnie) to jest możliwa sytuacja, że przebijemy mur i zaczniemy dla danej strony zdobywać punkty, co przeciąga w czasie zakończenie rundy. W takim przypadku pomysł szybkiego ataku w końcówce może się nie powieść – coś takiego zdarza się szczególnie wtedy, gdy walka w danej dywizji jest wyrównana (obie strony mają około 50% na murze).


PODSUMOWANIE
Używaj bazuk i broni q7
Walcz w powstaniach
Sprawdź Tools for eRepublik, by znać swoje możliwości
Sprawdź Battle Watcher, by wiedzieć, jak dużo obrażeń musisz zadać

Poniżej macie jeszcze dla zachęty osiągniecie gracza z 24 levelem (po wbiciu medali), da radę zdobyć kilka medali BH w przeciągu niecałych dwóch godzin, oczywiście w różnych bitwach.
szakill.jpg

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


  • Gucio likes this

7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: Bohater Bitwy, BH, PA, medale, osiągnięcia, Pomarańczowa Alternatywa, battle watcher, bazuki

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users