Jump to content

  •     

Photo

Poradnik Od Partii Republikanie W Innych Językach- Polityka

O co chodzi?

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 szybki270

szybki270

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 posts

Posted 30 December 2013 - 04:54 PM

Witam w już trzeciej odsłonie z serii moich poradników. Niestety nie byłem zbyt mądry i zatytułowałem go i zmieniać już tytułu nie chcę. Ten poradnik będzie mam nadzieję najdłuższy. Będzie o polityce.

punkt 1- Co to jest polityka w erepublik?

W erepublik oprócz wojska i gospodarki jest jeszcze jedna, bardziej pokojowa i dyplomatyczna droga- polityka. Polityka nie jest zabawą. 

punkt 2- Jak się stać politykiem.

Każdy z dorosłych graczy może głosować ( kiedy są jakie wybory są napisane w gazecie mojej http://www.erepublik...-bitwa-298637/1.) Aby stać się politykiem należy być członkiem w partii. W każdym kraju są partie. Aby być w partii należy ją założyć ( co kosztuje golda) lub dołączyć ( co nic nie kosztuje). Zalecam dołączyć. 

punkt 3- Od czego zacząć?

W Erepublik jest wiele możliwości na zaczęcie swojej kariery politycznej. Oto mój sposób. Gdy dołączymy do partii, najlepiej jest od razu zaprzyjaźnić się z członkami zarządu, prezesem partii i członkami. Po zaprzyjaźnieniu się z kolegami partyjnymi najlepiej jest dołączyć do uniwersytetu ( jeśli jest dostępny) tzw. "szybszego uczenia się".

punkt 4- Od jakich wyborów zacząć?

Gdy staniemy się szanowanymi i lubianymi członkami partii możemy zacząć myśleć o czymś większym- o wyborach. Nie wiem może zrobię gazetę wyborczą. Na prezesa partii nie mamy co liczyć ale najbardziej trafną odpowiedzią była by odpowiedź:

a) stanowisko prezesa partii

b) fotel prezydenta

c) mandat ( fotel) w kongresie 

Odpowiedź to... c)!

Uzasadnienie: Odpowiedź a) jest niemożliwa, bo w większości przypadkach chcemy być w dobrej partii. Tam nie mamy szans. Odpowiedź b) jest nieosiągalna. Mój kolega gra już pół roku i jest szanowany w Polsce. Nicku nie pamiętam. Odpowiedź c). Tutaj mamy małą szansę ale ważne że mamy. Jeśli będziemy w uniwersytecie to jest to osiągalne. 

Następny poradnik tym razem o gospodarce pojawi się niebawem.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users