Jump to content

  •     

Photo

[Alb/shqip]Goldi-Ari


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Endritt Zekka

Endritt Zekka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationPrishtina

Posted 25 January 2014 - 01:26 PM

Goldi

Goldi eshte monedha me e rendesishme ne eRepublik.Ka shume gjera qe mund te blihen me gold(poashtu nga shitja e goldit adminat e lojes fitojne para te verteta)

VvuZF6Z.jpg

Ju mund te fitoni gold ne keto menyra:

-Duke fituar medalje ju fitoni 5 gold,perveq medaljes “Hero i Betejes” qe varet nga divizioni.

z1fNNHj.png
(kjo eshte medalja “ushtar i fuqishem” te cilen e fitoni cdo here qe shtoni 250 force)


-1 gold e fitoni cdo here qe kaloni ne nje nivel me te larte.Eshte shume lehte e arritshme qe qe ne diten e pare tuajen ne loje te fitoni 20 gold duke arritur ne nivelin e 20-te.

X3Iv0UN.png

-Poashtu gold me te bleni me para te verteta(nuk ua sygjeroj)
Duke shkuar ne kete faqe mund te bleni gold http://www.erepublik...n/get-gold/gold
Kohe pas kohe dalin ofertat 45%,gjate kesaj kohe mund te blesh 45% me shume gold se ne dite te zakonshme.

zngv.png

Poashtu duke blere gold me para reale fitoni edhe “Pike te besnikerise” me ane te te cilave mund rrisni maksimumin e enrgjise ne 650 apo edhe te bleni sende te veqanta.

-Poashtu gold mund te fitoni duke kembyer monedhen lokale(ALL) me gold ne tregun monetar.
Zakonisht qmimi i goldit bie gjate ofertave 45% me shume gold me para reale,dhe atehere eshte koha me e mire per te blere.

8t4a.png

-Goldin mund tua dhuroj ndonje lojtar tjeter ne forme donacioni.Ju mund te pranoni vetem 10 gold brena dites.
Kujdes mos hapni llogari tjera(multi) per te transferuar gold,sepse eshte gje e ndaluar dhe llogaria juaj do ju bllokohet(ban)

LiTUHFz.jpg

Cfare mund te beni me gold?

-Te rrisni kualitetin e qendrave te stervitjes (e sygjerueshme)
-Te bleni/krijoni fabrika (aspak e sygjerueshme per lojtaret e rinj)
-Te krijoni gazeten tuaj.(Kostoja:2gold) Kujdes nuk mund ta fshini gazeten.
-Te ushtroni ne disa qendra te stervitjes (aspak e sygjerueshme nese nuk i keni qendrat e stervitjes te kualitetit te larte,dhe nese nuk keni kontrate)
-Te krijoni nje parti politike.(Kostoja:40gold).Vendi yne ka shume parti andaj nuk eshte ide e mire te hapni nje te tille.
-Te krijoni nje njesi ushtarake.(Kostoja:40gold).As kjo nuk eshte ide e mire,sepse kushton shume dhe ne nderkohe mund te bleni nje njesi ushtarake me shume me pak gold nga ndonje lojtar tjeter)
-Te rrisni kualitetin e fabrikave tuaja.
-Te perdorni “pakon shendetesore”,pra te rimbushni 10 energji per 0.5 gold.(Kjo eshte menyra me e keqe per te hargjuar gold,andaj kurre mos e bej kete)
-Te bleni kontraten per trajnim.Kontrata duhet blere vetem nese qendrat e stervitjes i keni te kualitetit te larte.


Suksese ne loje dhe paci sa me shume gold xD
 


7178660-2.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users