Jump to content

  •     

Photo

[Polski] Walka

polski walka rozkazy pole bitwy wybór broni podręcznik MEN poradnik tutorial

  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Gucio

Gucio

    Advanced Member

  • Administrators
  • 822 posts

Posted 09 August 2013 - 09:34 AM

Po zaprzyjaźnieniu się z poprzednimi codziennymi czynnościami zapoznajmy się z kolejnym nierozłącznym i chyba najważniejszym elemencie gdy czyli walce.
Niestety rozdział ten nie jest jeszcze kompletny, w związku z tym polecamy następujące rozdziały:  Jak zacząć – walka, Wojny, Powstania

Rozkazy

Pierwszym krokiem jaki poczynimy w stronę udziału w bitwie będzie dołączenie do grupy bojowej, aby to zrobić wystarczy w menu Społeczność wybrać opcję Grupy Bojowe, a następnie z proponowanych wybrać najbardziej nam pasującą. Dla leniwych polecamy: Polish Civil Army. Jest kierowana przez rząd, dlatego prawie zawsze znajdziesz tutaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata. Na stronie głównej widzimy teraz następujące sekcje:

fmEZIhh.png

Pierwsze to rozkazy ustawione przez dowódcę grupy bojowej. Za ich wykonanie w ciągu całego dnia (przypominam, że dzień zmienia się o 9.00 czasu polskiego) dostaniesz komplet części do złożenia bazooki oraz baton. Szczególnie na początku gry często będziemy na nich zarabiać, więc warto wykonywać te rozkazy codziennie.

Poniżej, widzisz kampanię dnia, jest to bitwa ustawiona przez prezydenta, w która ma najwyższy priorytet w danej chwili, klikając Kampanie wojskowe zobaczysz pozostałe kampanie w które aktualnie się toczą.
Pozostałe bitwy, które mają znaczenie dla naszego państwa znajdziesz w Gazetce Ministerstwa Obrony Narodowej, często zobaczysz też bitwy w których udział jest niekorzystny dla naszych interesów (czasem państwa oddają innym regiony, bądź się nimi wymieniają). Aktualne rozkazy to:

1035.png
2035.png
3035.png
4035.png
5035.png

Możesz także zainstalować skrypt, który będzie wyświetlał aktualne rozkazy na stronie głównej gry. Do jego obsługi potrzebujesz zainstalować dodatek Greasemonkey w przypadku przeglądarki Mozilla Firefox, lub Tampermonkey gdy używasz przeglądarki Google Chrome. Po ich zainstalowaniu możesz już zainstalować skrypt, który znajdziesz tutaj.

Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje zbiórki podczas których za walkę zgodną z rozkazami otrzymamy częściowy zwrot kosztów czyli dofinansowanie. W zależności od grupy bojowej będzie ono się różniło formą. W jednej otrzymasz zwrot zużytej broni do walki w innej na przykład pieniądze. Przed wyborem zapoznaj się co oferują konkretne grupy i wybierz najlepszą dla siebie. Więcej informacji o tym znajdziesz w kolejnych rozdziałach tego przewodnika.
 

Pole bitwy

Jak już wiemy czym kierować się wybierając bitwę,  zapoznajmy się z polem bitwy, poniżej zobaczysz przykładowe z opisem najważniejszych opcji.

sJ3ioIV.png

Każda bitwa podzielona jest na minibitwy, a te z kolei są osobne dla każdej dywizji. Pasek dominacji pokazują procentowy podział obrażeń zadanych przez każdą ze stron. W każdej pełnej minucie trwania minibitwy strona która posiada przewagę dostaje punkty dominacji ich ilość zależy od czasu, co przedstawia poniższa tabela:

Minuta bitwy: 0-30 31-60 61-90 91-120 Punkty do zdobycia: 10 20 30 60

Gdy jedna ze stron zdobędzie 1800 punktów (jak łatwo obliczyć po minimum 1,5, ale nie dłużej niż 2 godzinach), zdobywa punkty kampanii. Ich ilość zależy od dywizji – pierwsza zdobywa 1, druga 2, trzecia 3, a czwarta 5. Aby wygrać bitwę jedna ze stron musi ich zdobyć 83, obecną ich sumę zobaczymy po kliknięciu Szczegóły kampanii.

3NlnRVY.png

Tam również mamy wgląd do losów minibitwy w pozostałych dywizjach. Musimy pamiętać, że minibitwy zaczynają się jednocześnie we wszystkich dywizjach, zatem często zdarzają się przestoje kiedy nie możemy walczyć. Wróćmy jednak do podstawowego widoku pola bitwy.

Pod licznikami puntów dominacji znajdziesz aktualnych bohaterów bitwy, czyli osoby z największymi obrażeniami w danej minibitwie. Osoby, które na koniec minibitwy nimi będą otrzymają medal Bohater bitwy. Więcej o nim przeczytasz w dalszej części tego rozdziału. Pod paskiem dominacji wyświetlają się osoby, które aktualnie biorą udział w bitwie.

Przepraszamy, jednak dalszy opis pola bitwy jest chwilowo niedostępny. O pozostałych jego elementach przeczytasz w rozdziale Wojny.

Do góry

Wybór broni

Ma rynku towarów możemy zakupić 7 typów broni, różniącej się od siebie wytrzymałością oraz siłą ognia. Wytrzymałość określa na jak długo starczy nam jedna sztuka broni, każdy punkt wytrzymałości odpowiada 10punktom zdrowia straconym w walce, przy użyciu tej broni. Siła ognia informuje nas o ile broń zwiększy nasze obrażenia. Dostępne bronie przedstawia poniższa tabela:

h2ws.png

Drugim rodzajem broni jest bazooka, którą możesz złożyć w magazynie. Bez względu na Twoją siłę i rangę zawsze zadaje 10000 obrażeń. Każde jej użycie zabija przeciwnika kosztem 10 punktów zdrowia i jednego punktu wytrzymałości bazooki, tak więc każdą możemy zabić 3 przeciwników. W czasie niektórych misji możesz zdobyć ulepszenia bazook, które zwiększy zadawane przez bazookę obrażenia.

 
jtdrCnU.png
 

Posiadając jakąkolwiek broń nie możesz walczyć bez broni. Czyli jeśli posiadasz złożoną bazookę, którą chcesz wykorzystać później, a chcesz walczyć w bitwie, musisz posiadać inną broń do walki. Podobnie sytuacja ma się z ulepszeniem bazooki. Jeśli posiadasz je w swoim magazynie będziesz musiał go użyć razem z bazooką. Nie ma możliwości użycia w pierwszej kolejności bazook bez ulepszenia.

Drugą grupę dostępnych broni sieją już masowe zniszczenie. Przyciski do ich użycia znajdziemy w prawym dolnym rogu ekranu. Są to kolejno: rakiety (ich produkcja jest opisana we wcześniejszych rozdziałach), rakiety ASM i bomba nuklearna. Rakiety ASM dostaniesz za wykonanie niektórych misji, a także za zdobycie medalu bohater bitwy w czasie odpowiedniej promocji. Wtedy też masz możliwość zdobyć bombę nuklearną za zdobycie medalu bohater kampanii. Obrażenia przez nie zadawane przedstawia poniższa tabela:

 
BU4aVEh.png
 

Przypomnijmy sobie także obrażenia i koszty w produkcji rakiet, której dokonujemy w magazynie.

 
mkEqQUF.png
 

Podziękowania od ekipy MEN dla scyzorycka za opracowanie tej części podręcznika.

Źródło: http://podrecznikmen...ress.com/walka/Also tagged with one or more of these keywords: polski, walka, rozkazy, pole bitwy, wybór broni, podręcznik, MEN, poradnik, tutorial

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users