Jump to content

 •     

Photo

Gerilla Savaşı


 • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Romy.TR

Romy.TR

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 14 posts

Posted 26 August 2014 - 09:14 AM

Herşeye 0'dan baslayacagım, sonucta her seviyede kişiler mevcut.
 
Gerilla savaşı her cephede aktiftir.. Atılan her 5 kill'den sonra, sağ alt köşede yeni bir ikon belirir, ve bu ikona tıklanılması ile gerilla savaşına girilir.
- Atılan kill'in bazuka veya silahla yapılmasının önemı yoktur.
- Gerilla cıkışında yaptıgınız kill, cepheye ve Daily Order'e 1 kill olarak eklenir, ancak FF cephelerınde sayıya dahil edilmez.
 
- Her cephede, iki taraftan biri 1400 puanı geçmişse, round sonuna kadar gerilla savaşına girilemez..
- Gerilla savaşında aldığınız DMG, cephe hasarına ve rankınıza eklenir.. ancak hiç XP almazsınız ( Düşük divler için gerilla savaşının en buyuk avantajı budur )
- Karşınıza çıkan düşmanı, eger 1-2 kill'de ölüyorsa Q7, 3-4 veya daha fazla kill'de ölecekse bazuka ile öldürmeniz, XP olarak daha karlı olmanızı sağlayacaktır.
 
Bu temel bilgileri verdikten sonra, gerilla savası'nın nasıl yapılacagı, ne gibi taktikler uygulanabileceğini de anlatmaya calışacağım.
--------------
 
Yeni sistemde gerillada, alacağınız dmg, karşınızdaki düşmanın enerjisni ne kadar düşürdüğünüze bağlıdır.
 
karşınızdaki düşmanın enerjisini 0'a indirdiniz, ancak gerillayı kaybettiyseniz: yaklaşık 15 FF'lik dmg eklenir : ( Benim 15 ff'lik vuruşum misal 700.000 civarında.
 
Karşınızdaki düşmanın enerjisini 0'a indirdiniz, ve gerillayı da kazandıysanız, yaklaşık 23 FF'lık bir dmg eklenir ( Benim 23 FF'lık vuruşum yaklaşık 1.076.000)
 

 
AYRICA; Booster açtıgınızda, gerilladaki dmg'niz de açtığınız booster oranında artmaktadır.
 
Yine ayrıca, CO aktif olan durumlarda, Gerilla ile yaptıgınız vuruşla da CO alabiliyorsunuz.
---------------------
 
ai8tDrm.png
 
Gerilla'ya girmeden önce MUTLAKA silahlarınızı seçin.. bu menude sol taraf kendi üzerinize bulunan ve yanında taşıdığınız silahları gösterir.. Sizlere önereceğim GF'ye giriş şekli budur. Mutlaka GF'ye tam techizat girin.. sağdaki kırmızı ile işaretlediğim silahları kesinlikle kullanmayın. eğer bu silahlardan deponuzda ( sağ ust koşe deponuzu gösterir) var ise, uzerıne tıklayıp X yı işaretleyerek deponuzdan atın.. GF'ye girerken, şarjorunuzun kesinlikle dolu olduğuna emin olun.
 
Resimde uzerımde gorunen kalkan ve zırh, "power spin" ile kazanılan özel itemlerdir. 
 
Ekipmanların uzerlerine mouse ile geldiğiniz zaman, o ekipmanla ilgili özellikleri size gosterir :
 
Örnek:
6N6XbCx.png
En altta yazan "Durability", o ekipmanın kaç gf'de daha kullanılabileceğini gösterirken"Armor" ise o ekipmanın size kaç ekstra defans sağladığını göstermektedir 
 
-----------
Kullanacağınız Silahlar ve özellikleri :
 
Storm Assault Riffle ( SAR ): storm_assault_rifle_wide.png
wz6z7H3.png
 
Damage : Vereceği hasar = 8
Ammo : mermi sayısı = 5 ( GF'de kullandığınız silah yok olmaz, eğer mermi ve şarjor kaldıysa, daha sonraki GF'lerde de kullanabilirsiniz, o yüzden GF'ye girerken, şarjorunuzde 5 mermi olmasına dikkat edin) 
Clips : Şarjor sayısı = 0 SAR aldığınızda 5 mermi + 2 şarjor olarak gelir. bendeki, 5 mermisi kullanılmış olduğu için 1 gorunuyor..
Ideal Range : 550 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 550 metre civarlarında olup, 450-650 metre aralığında kullanılabilir. 
 
özellikleri : 
Gerek kapasitesi, gerek vuruş gücü gerekse mesafesi açısından en kullanışlı silahtır. 
 
--------------
 
Type X Crossbow 
type_x_crossbow_diag.png
 
B67IG6d.png
 
Damage : Vereceği hasar = 15
Ammo : mermi sayısı = 1 ( Her atıştan sonra şarjor doldurmak zorundasınız)
Clips : Şarjor sayısı = 5
Ideal Range : 80 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 80 metre civarlarında olup, 100 metre'ye kadar kullanılabilir.
 
özellikleri :
Açıkçası tek kullanımlık silahtır. her atıştan sonra şarjor değiştirmek zorundasınız.  Düşmanın dibine kadar girmediğiniz sürece etkisi yoktur. Düşmanın dibine girdiğinizde de, eğer düşmanınız bomba atarsa veya geri kaçarsa, miss atma ihtimaliniz yüksektir. yanınızda bulundurun ancak çok zaruri durum olmadığı sürece kullanmayın. 
 
----------------
Type X Sniper
 
 
type_x_sniper_rifle_wide.png
fCCa5x1.png
 
Bu silahı Diğer sniper ile kesinlikle karıştırmayın.. bu silah'ın vuruş gücü 14 iken, diğer sniperin vuruş gucu 8dir.. diğerini ASLA kullanmayın
 
Damage : Vereceği hasar = 14
Ammo : mermi sayısı = 1 ( Her atıştan sonra şarjor doldurmak zorundasınız)
Clips : Şarjor sayısı = 3
Ideal Range : 750 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 750 metre civarlarında olup, 600-900 metre aralığında kullanılabilir.
 
özellikleri : Verdiği hasar yüksek olması avantajı varken, her kullanımdan sonra şarjor doldurmak zorundasınız. Kullanım mesafesi'nin SAR'a yakın olmasından ötürü, onunla birlikte 2. silah olarak sıkça kullanırız.
-----------
Storm Shotgun ( Pompalı )
 
s1_storm_shotgun_wide.png
fRWR1oD.png
 
Damage : Vereceği hasar = 8
Ammo : mermi sayısı = 4
Clips : Şarjor sayısı = 4
Ideal Range : 175 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 175 metre civarlarında olup, 100-250 metre aralığında kullanılabilir.
 
özellikleri :
Ben şahsen pek tercih etmiyorum ancak, üzerinizde 4. silah olarak taşıyabilirsiniz. uygun mesafe aralığında olduğunuzda hem vuruş gücü hem de mermi kapasitesi olarak avantajları vardır. fakat o uygun mesafeyı korumak sıkıntı olabilir. 
 
----
 
Grenade (El Bombası)
 
type_x_frag_grenade_wide.png
y5etXSG.png
Verdiği Hasar: 
Eğer karşınızdaki düşman hareket ETMEDİYSE 10, eğer düşmanınız hareket ETTİYSE  3 hasar verecektir. 
Özellikleri : Her türlü mesafede kullanılabilir ve aynı etkiyi yapar.. 
amacı sadece karşınızdakinden enerji düşürmek değildir. aynı zamanda düşmanınızın MISS atma ihtimalini de yükseltir.
Orneğin karşınızdaki düşmanda SAR var ise ve mesafe 400m civarındaysa, karşınızdaki ateş edeceği zaman el bombası kullanırsanız, MISS atma ihtimali yükselir. fakat düşmanınız hareket ederse, bu sefer sadece 3 enerji düşüreceksiniz, o yüzden el bombası en kritik ve önemli silahlardan birisi olmakla birlikte, önsezinizin de önemi vardır. KARŞINIZDAKI DÜŞMAN ŞARJOR DEĞİŞTİRİRKEN KULLANMAYIN[/]
[NOT] verdiğim DMG'ler bonussuz halidir. her kullanıcı, yaptıgı GF'deki win/lose oranına göre 0, 1 veya 2 bonus ile savaşa girer.. 
kazanma/kaybetme oranınız 1'den küçük ise 0, 1-2 aralığındaysa 1, 2'den büyük ise 2 bonusla girersiniz.. bu bonuslar her atışınıza eklenir. 
 
Misal, bonusu 2 olan birisinin, her SAR atışı 8 değil 10 olacaktır.
El Bombasına bonusun etkisi Yoktur. o sabittir. 
 
-----------------
 
 
Bolum 2)
Gerilla savaşına nasıl gırıyoruz?
 
Ikı ulkeden birisinin puanı 1400'den daha az olduğu zaman ancak aktif olur gerilla savaşı... ve 5 kill yaptığınızda, sağ alt köşede şu resim görünür :
Ey8ZJcw.png
 
 
burada sizlere tavsiyem, daha az XP almanız açısından, karşınızdaki düşman 3 veya daha fazla vuruşta ölecekse eğer, onu bazuka ile öldürmeniz:
rjl9H9p.png
 
 
Resimde görüleceği üzere, q7 kullandığımda 3 kille öldüreceğim düşmanı, bazukayla tek kille öldürüyorum, ve 2 xp kar oluyor..
 
 
 
-------------------
 
Gerilla Ekranı :
fID2yF1.png
 
1) Yapılan son vuruşlar, ve verilen hasarlar.. sol taraf bizim aldığımız hasarı, sağ taraf ta düşmanın aldığı hasarı gösterir.. 2. sıradaki vuruşta göreceğiniz üzere, elimizdeki silahın vuruş gücü 8 iken, benim bonusum +1 olduğu için 9, düşmanınki de +2 olduğu için 10 olarak vuruyor. 
 
2) ne kadar canımızın kaldığını gosteren kısım.. üstteki 100 enerji ile girdiğimiz için 100 olarak baslar, alttakı kısım da üzerimizde ekstra kalkan sağlayan "kask, bot ve zırh"'ın toplam defansıdır. 
 
3) Karşımızdaki düşmanınne kadar enerjisinin kaldığını gösteren kısım. mouse ile üzerine geldiğinizde, kalkanı dahil ne kadar enerjisi olduğunu görürüz
 
4) düşmanın elindeki silah ( bazen yanlıs gosterebiliyor, ozellikle SAR silahını farklı resim olarak gosterebiliyor, mouse ile üzerine gelerek silahın ne olduğunu kontrol edebilirsiniz )
 
5) Elimizdeki silahla, vurma yüzdemiz
 
6) düşman ile aramızdaki mesafe
 
7) bombamızın vereceği hasar ( düşman hareket etmediği takdirde)
 
8 ) Ateş etme butonu
 
9) ileri-geri hareket etme butonları ( Yukarı tuşu mesafeyı yakınlaştırır, aşağı tuşu uzaklaştırır) 
 
10) Bomba atma buton ( buton üzerindeki rakam, kaç tane bombamız kaldığını gösterir )
 
11) Elimizdeki silah ( üzerine tıkladığımızda depomuzdaki diğer silahlar da açılır, ve silah değiştirmek icin uzerıne tıklayıp depodan baska bir silah seçmemiz gerekir )
 
;)) silahımızda kalan mermi sayısı ( mevcut resimde 4 mermi kalmış, ve başka da şarjorumuz kalmamış (0)
 
13) Elimizdeki silahın bonussuz vuruş gücü ( kritik attığımızda bonuslu rakam x 1,5 olarak vuruyoruz )
 
14) Elimizdeki silahın en uygun vuruş mesafesi 
----------------
 
[b]
Savaşırken nelere dikkat etmeliyiz?
 
1) MUTLAKA gerilla'ya girmeden önce silahlarınızı kontrol edin. Zırhınız eksik, bombasız veya eksik şarjorlu silahla girdiğinizde, baştan kaybetmiş olursunuz. zırh+kask+ayakkabı hepsini alın..
 
2) ASLA 8 vuruşluk sniper, ve 5 vuruşluk bomba ile cepheye girmeyin.
 
3) 20 round uzerınden yapılan gerilla savaşı esnasinda bır anlamda matematikle uğraşırsınız. karşınızdaki düşmanın şarjorunu takip edin, ne zaman mermisinin biteceğini mutlaka bilin.
 
4) Round sonlarına doğru, canınız azaldığında, elinizdeki mermi sayısı ile, düşmanın kalan enerjisini mutlaka takıp edin. gerekirse, şarjor değiştirmek yerıne, silah değiştirin.
 
ÖRNEK: 1 bonusunuz var, düşmanın 2... mesafe 620m. sizin 20 karşınızdaki düşmanın da 10 enerjisi kaldı. ve tek merminiz var, bomba yok... düşmanın şarjor dolu.. MISS atılmadığını varsayarsak...
 
Bu durumda, siz 1 ateş edip 1'e düşüreceksiniz, ve sonraki el şarjor değiştireceksiniz.. oysa düşmanınız ıkı seferde de 10+10 vuracak ve kaybedeceksiniz..
risk alıp, mesafe de uygun olduğu icin, sniperi alırsanız, ilk el o 10 vurur, siz silah değiştirirsiniz.. ikinci elde de siz vurdugunuzda onun canı -5 olacak, o vursa bile siz 0 olacaksınız ve siz kazanacaksınız....
 
5) Gerillacıların %99'u savaşa SAR ile giriyor ve onunla savaşıyor.. ilk baştakı mesafe değişkendir ve random olarak gelir.. o yüzden ilk vuruşların cok onemı vardır..
 
Misal: mesafe 700 lerde ise, VEYA 300 lerde ise, bomba kullanımı icin mesafeler idealdır. hislerinize güvenerek, düşmanın atışını puskurtmek icin, sizce uygun olan zamanda bombayı kullanın. bu konuda cok çeşitli alternatifler vardır ve hepsi de kendince doğrudur, o yüzden kendi taktiğinizi kendiniz geliştirin.
 
 
-------------------------
 
[b]
Mesafe 500 lerde karşınızdaki düşman'ın bonusu sizden yüksek ise, karşılıklı vuruşlarda, 1 şarjorde 5 enerji (bonustan ötürü) zararınız olacaktır. bu durumda bomba kullanmak pek bir avantaj sağlamaz.. o yüzden 1 şarjor boşaldıktan sonra, mesafeyı düşürüp, daha sonra şarjoru değiştirerek, risk alınabilecek bır mesafeye gelebilirsiniz.
 
savaşın gidişine gore, mesafeyı 80M'ye kadar düşürüp, bu riski crossbow ile de alabilirsiniz. (bonussuz vuruş gücü 15'dir ) 
 
Özellikle hiç gerilla yapmamış, veya çok az yapmış olan arkadaşlar, bonusun ne kadar önemli olduğunu bilerek, dikkatlı ve bilincli bir şekilde gerilla yapmaya başlamalıdır..
 
sizlere son olarak kendimden örnek vererek, bir tavsiyede bulunacağım.
[b]35 level ve 44k str'm var, bugune kadar 2500 den fazla GF yaptım.. bugün booster acıkken 1 gf kazandıgımda, 1,5m dmg gelıyor..2500 gf'yi ortalama her birinden 600k dmg gelmiş olsa, bugüne kadar, 0 xp ile 1,5 milyar DMG vurmuşum.. hiç te az bir rakam değil bu... (toplam vurdugum 3.7 milyar)

o yüzden siz siz olun, hic bir GF'yi kaçırmayın.. yaptıkça bunun faydasını göreceksiniz

Edited by Romy.TR, 02 September 2014 - 02:03 PM.

 • tommot and Turkdiabolic like this

#2 Playmen AL

Playmen AL

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 1 posts

Posted 05 December 2014 - 10:50 AM

good#3 Jawek

Jawek

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 1 posts

Posted 06 December 2014 - 02:49 PM

cok guzel :)#4 N4N0922

N4N0922

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 6 posts

Posted 14 January 2015 - 05:15 PM

Ellerine sağlık.Biraz geç yazdım ama sayende son 3 GF'mi üst üste kazandım.  :D#5 AlgeosTr

AlgeosTr

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 2 posts

Posted 14 January 2015 - 05:40 PM

good#6 Turkdiabolic

Turkdiabolic

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 1 posts

Posted 05 August 2016 - 03:35 PM

Herşeye 0'dan baslayacagım, sonucta her seviyede kişiler mevcut.
 
Gerilla savaşı her cephede aktiftir.. Atılan her 5 kill'den sonra, sağ alt köşede yeni bir ikon belirir, ve bu ikona tıklanılması ile gerilla savaşına girilir.
- Atılan kill'in bazuka veya silahla yapılmasının önemı yoktur.
- Gerilla cıkışında yaptıgınız kill, cepheye ve Daily Order'e 1 kill olarak eklenir, ancak FF cephelerınde sayıya dahil edilmez.
 
- Her cephede, iki taraftan biri 1400 puanı geçmişse, round sonuna kadar gerilla savaşına girilemez..
- Gerilla savaşında aldığınız DMG, cephe hasarına ve rankınıza eklenir.. ancak hiç XP almazsınız ( Düşük divler için gerilla savaşının en buyuk avantajı budur )
- Karşınıza çıkan düşmanı, eger 1-2 kill'de ölüyorsa Q7, 3-4 veya daha fazla kill'de ölecekse bazuka ile öldürmeniz, XP olarak daha karlı olmanızı sağlayacaktır.
 
Bu temel bilgileri verdikten sonra, gerilla savası'nın nasıl yapılacagı, ne gibi taktikler uygulanabileceğini de anlatmaya calışacağım.
--------------
 
Yeni sistemde gerillada, alacağınız dmg, karşınızdaki düşmanın enerjisni ne kadar düşürdüğünüze bağlıdır.
 
karşınızdaki düşmanın enerjisini 0'a indirdiniz, ancak gerillayı kaybettiyseniz: yaklaşık 15 FF'lik dmg eklenir : ( Benim 15 ff'lik vuruşum misal 700.000 civarında.
 
Karşınızdaki düşmanın enerjisini 0'a indirdiniz, ve gerillayı da kazandıysanız, yaklaşık 23 FF'lık bir dmg eklenir ( Benim 23 FF'lık vuruşum yaklaşık 1.076.000)
 

 
AYRICA; Booster açtıgınızda, gerilladaki dmg'niz de açtığınız booster oranında artmaktadır.
 
Yine ayrıca, CO aktif olan durumlarda, Gerilla ile yaptıgınız vuruşla da CO alabiliyorsunuz.
---------------------
 
ai8tDrm.png
 
Gerilla'ya girmeden önce MUTLAKA silahlarınızı seçin.. bu menude sol taraf kendi üzerinize bulunan ve yanında taşıdığınız silahları gösterir.. Sizlere önereceğim GF'ye giriş şekli budur. Mutlaka GF'ye tam techizat girin.. sağdaki kırmızı ile işaretlediğim silahları kesinlikle kullanmayın. eğer bu silahlardan deponuzda ( sağ ust koşe deponuzu gösterir) var ise, uzerıne tıklayıp X yı işaretleyerek deponuzdan atın.. GF'ye girerken, şarjorunuzun kesinlikle dolu olduğuna emin olun.
 
Resimde uzerımde gorunen kalkan ve zırh, "power spin" ile kazanılan özel itemlerdir. 
 
Ekipmanların uzerlerine mouse ile geldiğiniz zaman, o ekipmanla ilgili özellikleri size gosterir :
 
Örnek:
6N6XbCx.png
En altta yazan "Durability", o ekipmanın kaç gf'de daha kullanılabileceğini gösterirken"Armor" ise o ekipmanın size kaç ekstra defans sağladığını göstermektedir 
 
-----------
Kullanacağınız Silahlar ve özellikleri :
 
Storm Assault Riffle ( SAR ): storm_assault_rifle_wide.png
wz6z7H3.png
 
Damage : Vereceği hasar = 8
Ammo : mermi sayısı = 5 ( GF'de kullandığınız silah yok olmaz, eğer mermi ve şarjor kaldıysa, daha sonraki GF'lerde de kullanabilirsiniz, o yüzden GF'ye girerken, şarjorunuzde 5 mermi olmasına dikkat edin) 
Clips : Şarjor sayısı = 0 SAR aldığınızda 5 mermi + 2 şarjor olarak gelir. bendeki, 5 mermisi kullanılmış olduğu için 1 gorunuyor..
Ideal Range : 550 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 550 metre civarlarında olup, 450-650 metre aralığında kullanılabilir. 
 
özellikleri : 
Gerek kapasitesi, gerek vuruş gücü gerekse mesafesi açısından en kullanışlı silahtır. 
 
--------------
 
Type X Crossbow 
type_x_crossbow_diag.png
 
B67IG6d.png
 
Damage : Vereceği hasar = 15
Ammo : mermi sayısı = 1 ( Her atıştan sonra şarjor doldurmak zorundasınız)
Clips : Şarjor sayısı = 5
Ideal Range : 80 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 80 metre civarlarında olup, 100 metre'ye kadar kullanılabilir.
 
özellikleri :
Açıkçası tek kullanımlık silahtır. her atıştan sonra şarjor değiştirmek zorundasınız.  Düşmanın dibine kadar girmediğiniz sürece etkisi yoktur. Düşmanın dibine girdiğinizde de, eğer düşmanınız bomba atarsa veya geri kaçarsa, miss atma ihtimaliniz yüksektir. yanınızda bulundurun ancak çok zaruri durum olmadığı sürece kullanmayın. 
 
----------------
Type X Sniper
 
 
type_x_sniper_rifle_wide.png
fCCa5x1.png
 
Bu silahı Diğer sniper ile kesinlikle karıştırmayın.. bu silah'ın vuruş gücü 14 iken, diğer sniperin vuruş gucu 8dir.. diğerini ASLA kullanmayın
 
Damage : Vereceği hasar = 14
Ammo : mermi sayısı = 1 ( Her atıştan sonra şarjor doldurmak zorundasınız)
Clips : Şarjor sayısı = 3
Ideal Range : 750 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 750 metre civarlarında olup, 600-900 metre aralığında kullanılabilir.
 
özellikleri : Verdiği hasar yüksek olması avantajı varken, her kullanımdan sonra şarjor doldurmak zorundasınız. Kullanım mesafesi'nin SAR'a yakın olmasından ötürü, onunla birlikte 2. silah olarak sıkça kullanırız.
-----------
Storm Shotgun ( Pompalı )
 
s1_storm_shotgun_wide.png
fRWR1oD.png
 
Damage : Vereceği hasar = 8
Ammo : mermi sayısı = 4
Clips : Şarjor sayısı = 4
Ideal Range : 175 = Silahın en uygun kullanım mesafesi 175 metre civarlarında olup, 100-250 metre aralığında kullanılabilir.
 
özellikleri :
Ben şahsen pek tercih etmiyorum ancak, üzerinizde 4. silah olarak taşıyabilirsiniz. uygun mesafe aralığında olduğunuzda hem vuruş gücü hem de mermi kapasitesi olarak avantajları vardır. fakat o uygun mesafeyı korumak sıkıntı olabilir. 
 
----
 
Grenade (El Bombası)
 
type_x_frag_grenade_wide.png
y5etXSG.png
Verdiği Hasar: 
Eğer karşınızdaki düşman hareket ETMEDİYSE 10, eğer düşmanınız hareket ETTİYSE  3 hasar verecektir. 
Özellikleri : Her türlü mesafede kullanılabilir ve aynı etkiyi yapar.. 
amacı sadece karşınızdakinden enerji düşürmek değildir. aynı zamanda düşmanınızın MISS atma ihtimalini de yükseltir.
Orneğin karşınızdaki düşmanda SAR var ise ve mesafe 400m civarındaysa, karşınızdaki ateş edeceği zaman el bombası kullanırsanız, MISS atma ihtimali yükselir. fakat düşmanınız hareket ederse, bu sefer sadece 3 enerji düşüreceksiniz, o yüzden el bombası en kritik ve önemli silahlardan birisi olmakla birlikte, önsezinizin de önemi vardır. KARŞINIZDAKI DÜŞMAN ŞARJOR DEĞİŞTİRİRKEN KULLANMAYIN[/]
[NOT] verdiğim DMG'ler bonussuz halidir. her kullanıcı, yaptıgı GF'deki win/lose oranına göre 0, 1 veya 2 bonus ile savaşa girer.. 
kazanma/kaybetme oranınız 1'den küçük ise 0, 1-2 aralığındaysa 1, 2'den büyük ise 2 bonusla girersiniz.. bu bonuslar her atışınıza eklenir. 
 
Misal, bonusu 2 olan birisinin, her SAR atışı 8 değil 10 olacaktır.
El Bombasına bonusun etkisi Yoktur. o sabittir. 
 
-----------------
 
 
Bolum 2)
Gerilla savaşına nasıl gırıyoruz?
 
Ikı ulkeden birisinin puanı 1400'den daha az olduğu zaman ancak aktif olur gerilla savaşı... ve 5 kill yaptığınızda, sağ alt köşede şu resim görünür :
Ey8ZJcw.png
 
 
burada sizlere tavsiyem, daha az XP almanız açısından, karşınızdaki düşman 3 veya daha fazla vuruşta ölecekse eğer, onu bazuka ile öldürmeniz:
rjl9H9p.png
 
 
Resimde görüleceği üzere, q7 kullandığımda 3 kille öldüreceğim düşmanı, bazukayla tek kille öldürüyorum, ve 2 xp kar oluyor..
 
 
 
-------------------
 
Gerilla Ekranı :
fID2yF1.png
 
1) Yapılan son vuruşlar, ve verilen hasarlar.. sol taraf bizim aldığımız hasarı, sağ taraf ta düşmanın aldığı hasarı gösterir.. 2. sıradaki vuruşta göreceğiniz üzere, elimizdeki silahın vuruş gücü 8 iken, benim bonusum +1 olduğu için 9, düşmanınki de +2 olduğu için 10 olarak vuruyor. 
 
2) ne kadar canımızın kaldığını gosteren kısım.. üstteki 100 enerji ile girdiğimiz için 100 olarak baslar, alttakı kısım da üzerimizde ekstra kalkan sağlayan "kask, bot ve zırh"'ın toplam defansıdır. 
 
3) Karşımızdaki düşmanınne kadar enerjisinin kaldığını gösteren kısım. mouse ile üzerine geldiğinizde, kalkanı dahil ne kadar enerjisi olduğunu görürüz
 
4) düşmanın elindeki silah ( bazen yanlıs gosterebiliyor, ozellikle SAR silahını farklı resim olarak gosterebiliyor, mouse ile üzerine gelerek silahın ne olduğunu kontrol edebilirsiniz )
 
5) Elimizdeki silahla, vurma yüzdemiz
 
6) düşman ile aramızdaki mesafe
 
7) bombamızın vereceği hasar ( düşman hareket etmediği takdirde)
 
8 ) Ateş etme butonu
 
9) ileri-geri hareket etme butonları ( Yukarı tuşu mesafeyı yakınlaştırır, aşağı tuşu uzaklaştırır) 
 
10) Bomba atma buton ( buton üzerindeki rakam, kaç tane bombamız kaldığını gösterir )
 
11) Elimizdeki silah ( üzerine tıkladığımızda depomuzdaki diğer silahlar da açılır, ve silah değiştirmek icin uzerıne tıklayıp depodan baska bir silah seçmemiz gerekir )
 
;)) silahımızda kalan mermi sayısı ( mevcut resimde 4 mermi kalmış, ve başka da şarjorumuz kalmamış (0)
 
13) Elimizdeki silahın bonussuz vuruş gücü ( kritik attığımızda bonuslu rakam x 1,5 olarak vuruyoruz )
 
14) Elimizdeki silahın en uygun vuruş mesafesi 
----------------
 
[b]
Savaşırken nelere dikkat etmeliyiz?
 
1) MUTLAKA gerilla'ya girmeden önce silahlarınızı kontrol edin. Zırhınız eksik, bombasız veya eksik şarjorlu silahla girdiğinizde, baştan kaybetmiş olursunuz. zırh+kask+ayakkabı hepsini alın..
 
2) ASLA 8 vuruşluk sniper, ve 5 vuruşluk bomba ile cepheye girmeyin.
 
3) 20 round uzerınden yapılan gerilla savaşı esnasinda bır anlamda matematikle uğraşırsınız. karşınızdaki düşmanın şarjorunu takip edin, ne zaman mermisinin biteceğini mutlaka bilin.
 
4) Round sonlarına doğru, canınız azaldığında, elinizdeki mermi sayısı ile, düşmanın kalan enerjisini mutlaka takıp edin. gerekirse, şarjor değiştirmek yerıne, silah değiştirin.
 
ÖRNEK: 1 bonusunuz var, düşmanın 2... mesafe 620m. sizin 20 karşınızdaki düşmanın da 10 enerjisi kaldı. ve tek merminiz var, bomba yok... düşmanın şarjor dolu.. MISS atılmadığını varsayarsak...
 
Bu durumda, siz 1 ateş edip 1'e düşüreceksiniz, ve sonraki el şarjor değiştireceksiniz.. oysa düşmanınız ıkı seferde de 10+10 vuracak ve kaybedeceksiniz..
risk alıp, mesafe de uygun olduğu icin, sniperi alırsanız, ilk el o 10 vurur, siz silah değiştirirsiniz.. ikinci elde de siz vurdugunuzda onun canı -5 olacak, o vursa bile siz 0 olacaksınız ve siz kazanacaksınız....
 
5) Gerillacıların %99'u savaşa SAR ile giriyor ve onunla savaşıyor.. ilk baştakı mesafe değişkendir ve random olarak gelir.. o yüzden ilk vuruşların cok onemı vardır..
 
Misal: mesafe 700 lerde ise, VEYA 300 lerde ise, bomba kullanımı icin mesafeler idealdır. hislerinize güvenerek, düşmanın atışını puskurtmek icin, sizce uygun olan zamanda bombayı kullanın. bu konuda cok çeşitli alternatifler vardır ve hepsi de kendince doğrudur, o yüzden kendi taktiğinizi kendiniz geliştirin.
 
 
-------------------------
 
[b]
Mesafe 500 lerde karşınızdaki düşman'ın bonusu sizden yüksek ise, karşılıklı vuruşlarda, 1 şarjorde 5 enerji (bonustan ötürü) zararınız olacaktır. bu durumda bomba kullanmak pek bir avantaj sağlamaz.. o yüzden 1 şarjor boşaldıktan sonra, mesafeyı düşürüp, daha sonra şarjoru değiştirerek, risk alınabilecek bır mesafeye gelebilirsiniz.
 
savaşın gidişine gore, mesafeyı 80M'ye kadar düşürüp, bu riski crossbow ile de alabilirsiniz. (bonussuz vuruş gücü 15'dir ) 
 
Özellikle hiç gerilla yapmamış, veya çok az yapmış olan arkadaşlar, bonusun ne kadar önemli olduğunu bilerek, dikkatlı ve bilincli bir şekilde gerilla yapmaya başlamalıdır..
 
sizlere son olarak kendimden örnek vererek, bir tavsiyede bulunacağım.
[b]35 level ve 44k str'm var, bugune kadar 2500 den fazla GF yaptım.. bugün booster acıkken 1 gf kazandıgımda, 1,5m dmg gelıyor..2500 gf'yi ortalama her birinden 600k dmg gelmiş olsa, bugüne kadar, 0 xp ile 1,5 milyar DMG vurmuşum.. hiç te az bir rakam değil bu... (toplam vurdugum 3.7 milyar)

o yüzden siz siz olun, hic bir GF'yi kaçırmayın.. yaptıkça bunun faydasını göreceksiniz

Teşekkürler, ellerine sağlık. Yeni başlayanlar, kısaltmaları anlamakta zorlanıyor ama çözebiliyorlar,yeniden sağol.


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users