Jump to content

 •     

Photo

[Polski] [Pa] Metody Zarabiania W Erepublik

gold zarabianie firmy voters club monetray market fundacje trening mercenaries znajomi Pomarańczowa Alternatywa

 • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 13 August 2013 - 10:12 AM

Firmy
Generalnie produkcja jest nieopłacalna, a profit przynoszą dopiero firmy Q6, Q7. Oczywiście to zależy od płacy rynkowej, ceny po której będziemy sprzedawać (należy uwzględnić podatek), cenach surowców, które zapewne będziemy musieli zakupić by móc produkować bronie czy chlebki oraz od bonusu do produkcji, który zależy od regionów i surowców w nim występujących. Przyjazną stroną nie wymagającą od nas nic więcej niż wybór kraju, jest Erepublik Analyzer - w razie konieczności zmień język na angielski w prawym górnym rogu i kliknij na Manufacturing profitability.

2013011913h5018.png

Pokazane są tu wszelkie możliwości zarobku lub straty w lokalnej walucie (cc), tj. wynik finansowy, gdy pracujemy sami u siebie jako menedżer oraz gdy zatrudniamy pracownika lub pracowników. Ponadto po najechaniu myszką na dane okno, pojawią się części składowe otrzymanych wyników:

2013011914h1617.png


Obecnie opłacalniejszym biznesem jest praca u siebie w firmach surowcowych, bo już zatrudnianie pracowników to strata pieniędzy zazwyczaj - choć należy pamiętać, że sytuacja na rynku jest zmienna.

2013011914h2319.png


A jak sprzedać cokolwiek?
Oferty wystawia się z poziomu magazynu, możesz użyć skrótu klawiszowego SHIFT+S. Następnie na dole strony rozwijasz menu (1), decydujesz się jaki produkt/surowiec chcesz sprzedać (2 i 3), jak dużo (4) i po jakiej cenie jednostkowej (5) - na koniec wystawiasz ofertę sprzedaży (6):

2013011914h2839.pngHandel
Oprócz tradycyjnej formy wyprodukuję-sprzedam można pobawić się w spekulanta i nawiązać do esencji handlu, czyli kupujemy taniej, sprzedajemy drożej. Lecz jest i haczyk - podatek VAT. Bowiem od ceny, po której wystawiamy ofertę a konsumenci kupują, jest odejmowany podatek od naszego dochodu. Inaczej mówiąc, nasz przychód=cena sprzedaży - cena sprzedaży*podatek, zysk natomiast to przychód-cena skupu.

2013011914h3822.png


Obecnie VAT dla broni wynosi 2% (do sprawdzenia TU), czyli jeśli kupimy tanka za 1,90pln i wystawimy ofertę po 1,96 to nasz przychód będzie wynosił 1,92 (=1,96-1,96*0,02) a zysk 0,02pln (1,92-1,90). W tym przypadku różnica między ceną po której skupujemy broń a po której sprzedajemy jest na tyle duża, że pokrywa wartość ściąganego podatku. Zanim zdecydujesz sie na tą formę zarobku, użyj arkusza kalkulacyjnego i podstaw odpowiednie wartość wg podanych formuł. Ponadto, spekulacja to ryzykowna zabawa, bo zawsze ktoś może wystawić dużą partię towaru po niższej cenie, już nieopłacalnej dla ciebie - zanotujesz stratę.


Praca u znajomego
Pracując u znajomego, bądź osoby, której można zaufać, możesz ominąć częściowo płacenie podatku dochodowego (obecnie 15%). Wystawia on ofertę pracy równą płacy minimalnej (obecnie 10pln), niższej nie może, a ty ją akceptujesz. Pozostałą część pensji przelewa ci bezpośrednio na konto przez donate. Przykładowo, zamiast poniższych 2,55 podatku zapłacisz jedynie 1,50pln, a różnica to "bonus" za oszukanie państwa.

2013011916h1011.pngRynek walutowy
Tu dużego pola manewru nie ma - jedyną opcją, która jest w dużej mierze kontrolowana to kupno 10 golda i za chwile sprzedanie go po wyższej cenie. Czemu 10? Bo tyle maksymalnie możemy przyjąć w ciągu dnia na swoje konto, a większa suma musiałaby być rozłożona na kilka dni, a wtedy za bardzo nie wiemy co stanie się z ceną - nie mamy wpływu na nasz zarobek. Inną opcją jest wystawienie na sprzedaż złotówek i czekanie kilkanaście dni aż ktoś je kupi (jeśli to zrobi w ogóle), następnie otrzymany gold sprzedajesz i kilkadziesiąt PLNów wpadnie do kieszeni, przy czym to trwa bardzo długo.


Voters Club
Zarejestruj się, a kilkakrotnie każdego dnia pojawią się zlecenia, gdzie będziesz mógł dać "Vote" lub "Sub" artykułowi spod linka - VC bowiem przyjmuje od graczy zlecenia na wypromowanie artykułów bądź inny zleceń spoza erepa. Za każdy vote i subskrypcję otrzymujesz wskazaną kwotę; za zadania specjalne, do których jest dołączona instrukcja większe wartości - wysokość stawek jest zmienna i uzależniona od kursu golda.

6rh1.png

Wystarczy kliknąć na wskazany link, zagłosować lub zasubskrybować, wpisać wyświetlony numer, dać "ok" i tyle. Co kilka dni zgromadzone pieniądze są przelewane na twoje konto. Szczegółową instrukcję rejestracji, głosowania itp. znajdziesz  tutaj.

 

Ciąg dalszy niżej...

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)
 


7i5x.png


#2 Palahniuk

Palahniuk

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 39 posts

Posted 13 August 2013 - 10:13 AM

Fundacje/bojówki
Może tu nie chodzi już o zysk w postaci pieniądza, ale o korzyściach materialnych śmiało można mówić. http://pokazywarka.pl/hgnidy/' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>Fundacje rozdają młodym graczom darmowe chlebki i broń (różne fundacje, różne ilości, różne wymogi), jako pomoc na w rozwoju. Bojówki bardzo często rozdają chlebki, czasami tanki na bicie lub refundują wykorzystaną broń - to się tyczy raczej wszystkich graczy, nie tylko początkujących. Spis bojówek dostępny jest http://www.erepublik...--2192141/1/20' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>tutaj.


Trening
Trenując w poligonie (training grounds) zdobywamy pewną ilość siły, w zależności, jak bardzo rozbudowaliśmy budynek to 5, 10, 15 lub 20 - co 250 punktów siły zdobywamy medal Super Soldier a razem z nim 5 golda, dzienny i miesięczny zysk można zobaczyć tutaj. Oczywiście zależy to od poziomu budynku, którego ulepszenie kosztuje.

2013011922h3143.png


Jest to jednak tymczasowe rozwiązanie, bowiem należy inwestować w budynki treningowe i je ulepszać, gdyż szybszy przyrost siły zwiększy na wbijanie medali bohatera bitwy (BH) na początku gry - im wyższa dywizja (w zasadzie level), tym mniejsze szanse na BH i dlatego trzeba położyć silny nacisk na trening od samego początku, by odnieść jak najwięcej korzyści. Tak więc, nie powinno traktować się tego jako permanentnego zarobku.


Mercenaries
Jeśli masz dostępną energię możesz wejść na kanał #mercenaries na Rizonie i bić dla innego kraju w zamian za tanki. Po wejściu na kanał wyświetla sie temat z informacjami na jakim kanale są rozdawane tanki i dla których dywizji, przykładowo na kanale #ecv dają broń graczom z trzeciej dywizji - wejdź tam, wypełnij formularz lub wklej link z adresem do twojego profilu, numerem dywizji oraz ilością hitów, sposób zgłaszania zależy od organizatorów.

2013012022h3309.png2013012022h4440.png

Z racji tego, że komunikacja odbywa się za pomocą języka angielskiego ilość hitów/uderzeń, które możesz zadać w danej chwili, oznacza się literami "ff" (ang. food fights) - w ramach przypomnienia: ilość hitów=dostępna energia/10. Często by dostać się na kanały musisz mieć autha na Rizonie, jak go zrobić? Tak.
Zazwyczaj po prośbie o broń, dostaniesz na konto odpowiednią ilość tanków q7 (czasami dopiero po walce), których musisz użyć we wskazanej w temacie bitwie, po odpowiedniej stronie. Jeśli tego nie zrobisz możesz zostać wpisany na czarną listę i nie mieć szans w przyszłości na taką formę walki.
Oprócz tego, że w zasadzie nie ponosisz kosztów na kupno broni, a jedynie opłacasz przelot, to dobry sposób na dużo tańszy medal mercenaries, do zdobycia którego musisz zabić 25 przeciwników z 50 państw.


Zapraszanie znajomych
W eRepublik możesz zaprosić inne osoby i jeśli zarejestrują sie z twojego linku referencyjnego bądź z twojego zaproszenia, będziesz otrzymywał 10% golda, który oni zarobią. By pomóc ci w ściąganiu ludzi do gry, przygotowane zostały bannery do wstawienia na fora, opisy, strony internetowe - wystarczy skopiować podany kod.

2013012118h0412.pngBy zobaczyć ile zyskałeś dzięki konkretnej osobie, lub by zebrać gold (jeśli tego nie zrobisz, przepadnie po 30 dniach) kliknij na Gold i dodatki  - skrajna niebieska, prawa zakładka - następnie Gold bonus:

2013012118h2454.png


Pewną odmianą zapraszania "znajomych" jest tworzenie multikont. W eRepublik posiadanie więcej niż jednego konta jest zabronione, i takie praktyki dosyć szybko kończą się otrzymaniem bana, więc to marny sposób na zarobienie kasy. A tak będzie wyglądał twój profil po zabawie z multi (dwie wersje językowe):

2013012118h3939.png

 

 

Cały poradnik dostępny jest pod tym linkiem, natomiast jeśli chcesz dołączyć do Pomarańczowej Alternatywy, zobacz to miejsce ;)


7i5x.png


Also tagged with one or more of these keywords: gold, zarabianie, firmy, voters club, monetray market, fundacje, trening, mercenaries, znajomi, Pomarańczowa Alternatywa

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users